• In English
 • Національний Меморіал Катастрофи і Героїзму Яд Вашем (Держава Ізраїль)

  Яд Вашем, це Меморіальний комплекс, центр збереження пам’яті, дослідження та вивчення історії Голокосту.

  Застосування Яд Вашем інноваційних технологій дає можливість зробити максимально доступними колекції архівних фондів та інформаційних матеріалів, накопичених Національним Меморіалом Катастрофи і Героїзму Яд Вашем з часу його створення для величезного числа людей у всьому світі. Серед архівних колекцій Яд Вашем є й мікрофільми та цифрові копії з фондів державних архівів України тематики Голокосту.

  Співробітництво Державної архівної служби України з Яд Вашем було започатковано ще у 1990-х роках ХХ століття, проте остаточно оформлено після вчинення 15 грудня 2011 року Угоди про співробітництво між Державною архівною службою України і Національним Меморіалом Катастрофи і Героїзму Яд Вашем (Держава Ізраїль).

  10 листопада 2021 року в м. Єрусалим  вчинено нову редакцію Угоди про співробітництво між Укрдержархівом та Яд Вашем.

  Підписання Угоди має на меті збереження пам’яті про жертв Голокосту та розповсюдження інформації про документи з історії Голокосту, що зберігаються в архівах обох Сторін, про долю єврейського народу, у тому числі євреїв та єврейських громад в Україні напередодні, під час та після Другої світової війни, а також створення цифрових копій на такі документи та реалізацію спільних проєктів (публікаційні, виставкові, створення електронних баз даних), спрямованих на надання доступу до них, у т. ч. в режимі онлайн, організацію та проведення Сторонами тематичних конференції та семінарів.

  Підписання зазначених Угод, сприяло увічненню пам’яті жертв нацизму і має величезне значення для майбутніх поколінь, оскільки результатом співробітництва є забезпечення доступу до документів тематики Голокосту широкого кола користувачів та використання такої інформації у пошуковій та довідковій діяльності.

  Доступ до ресурсів за посиланнями:

  англійська мова https://www.yadvashem.org/collections.html 
  російська мова https://www.yadvashem.org/ru/collections.html