• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Національний Меморіал Катастрофи і Героїзму Яд Вашем (Держава Ізраїль)

  Яд Вашем, це Меморіальний комплекс, центр збереження пам’яті, дослідження та вивчення історії Голокосту.

  Застосування Яд Вашем інноваційних технологій дає можливість зробити максимально доступними колекції архівних фондів та інформаційних матеріалів, накопичених Національним Меморіалом Катастрофи і Героїзму Яд Вашем з часу його створення для величезного числа людей у всьому світі. Серед архівних колекцій Яд Вашем є й мікрофільми та цифрові копії з фондів державних архівів України тематики Голокосту.

  Співробітництво Державної архівної служби України з Яд Вашем було започатковано ще у 1990-х роках ХХ століття, проте остаточно оформлено після вчинення 15 грудня 2011 року Угоди про співробітництво між Державною архівною службою України і Національним Меморіалом Катастрофи і Героїзму Яд Вашем (Держава Ізраїль).

  Предметом Угоди є співробітництво в галузі здійснення спільних заходів із виявлення та оприлюднення документів, які містять інформацію про злочини нацизму проти людства, долю єврейського народу, у тому числі євреїв України напередодні війни, під час війни та у повоєнний час (1930–1950 роки), забезпечення збереження та доступу до державних архівів.

  Підписання Угоди, сприяло увічненню пам’яті жертв нацизму і має величезне значення для майбутніх поколінь, оскільки результатом співробітництва є забезпечення доступу до документів тематики Голокосту широкого кола користувачів та використання такої інформації у пошуковій та довідковій діяльності.

  Доступ до ресурсів за посиланнями:
  англійська мова https://www.yadvashem.org/collections.html 
  російська мова https://www.yadvashem.org/ru/collections.html