• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Оцифрування описів архівних документів стане пріоритетом у роботі державних архівів у 2020 році
  Опубліковано 18 грудня 2019 року о 14:26

  Шановні друзі та колеги!
  Наближається новий рік, тож за традицією настав час обговорити пріоритети нашої роботи на 2020 рік.
  Одне із найголовніших питань, яке нам необхідно буде зрушити, – цифровізація. Ми плануємо охопити нею всі процеси архівної справи, діловодства та державної системи страхового фонду документації.
  Важливий момент: у першу чергу переведення архівних документів у ‘‘цифру’’ пошириться на описи справ. Для цього ми запропонували архівам внести зміни до своїх планів роботи на 2020 рік.
  Не забуваймо також про вебсайти державних архівів. Інформацію на них необхідно постійно оновлювати, щоб вона не втрачала актуальності.
  Архіви продовжать розміщувати в онлайнрежимі вже оцифровані описи, якими зможуть скористатися відвідувачі сайтів. Звісно, цей процес залежатиме від технічних можливостей того чи іншого архіву. Але в першу чергу архіви опублікують описи, що стосуються дорадянського і радянського періоду, які найбільше цікавлять користувачів, та удосконалені описи.
  Усі описи фондів, які архіви відберуть для оцифрування, необхідно спершу перевірити на фактичну наявність.
  Інформацію про все, що зроблять архіви в процесі цифровізації та наповнення своїх інтернет ресурсів, архіви надішлють до Укрдержархіву, де ми зможемо оцінити ефективність цієї справи, виявити труднощі і спільно вирішити, як їх подолати в майбутньому.