• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Переможець конкурсу ‘‘Краща книга Херсонщини’’
  Опубліковано 6 грудня 2019 року о 12:54

  Переможцем конкурсу ‘‘Краща книга Херсонщини’’ визнано видання Державного архіву Херсонської області ‘‘Спецпереселенці. З історії розвитку бавовництва на Херсонщині у 30-40 роки ХХ століття: збірник документів”.
  Таке рішення ухвалили на підсумковому засіданні конкурсної комісії обласного конкурсу «Краща книга Херсонщини».
  Видання „Спецпереселенці. З історії розвитку бавовництва на Херсонщині у 30-40 роки ХХ століття: збірник документів”, підготовлене співробітниками держархіву області, стало переможцем у номінації „Краща книга, що готова до видання”.
  Збірник вміщує документи із фондів Державного архіву Херсонської області, що розкривають репресивні механізми органів радянської влади, спрямовані проти селянства. Спільною трагічною сторінкою в історії України та країн Середньої Азії було масове переселення селян для роботи у новостворених бавовняних радгоспах. Представлені документи показують процес створення, облаштування та життя „спецпереселенців” на території Херсонщини.
  Видання розраховане на краєзнавців, вчителів, журналістів, студентів, учнів старшої школи, усіх, хто цікавиться історією архівної справи України та документальними джерелами історії установ Херсонщини.