• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Питання: Які документи, що зберігаються в архівах України, є найціннішими, і де можна знайти інформацію про них?
  Опубліковано 13 жовтня 2021 року о 13:23

  Кожен документ є цінним та підлягає державному обліку і постійному зберіганню. Загальна кількість документів Національного архівного фонду з різними носіями інформації становить більше 82 млн одиниць зберігання та одиниць обліку.

  Серед документів Національного архівного фонду виділяють унікальні документи, які мають особливе значення у становленні української нації та характеризують наш внесок у всесвітнє культурне надбання.

  Центральна експертно-перевірна комісія Державної архівної служби України на сьогодні визначила у складі Національного архівного фонду більше 400 унікальних документів, що зберігаються у різних українських
  архівах. Найдавніші з них – Берестяні грамоти ХІІ ст., найпізніший – оригінал Конституції України 1996 року.

  Унікальні документи потребують особливих умов зберігання: їх мають зберігати в окремому сховищі, страхувати, їхні оригінали не видають у читальний зал тощо.

  Ознайомитися з інформацією про унікальні документи можна на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України у розділі «Діяльність» у рубриці «Унікальні документи НАФ». Тут користувачі мають вільний доступ до інформації про унікальні документи та їхніх зображень у високій якості й можуть завантажити їх.