• In English
 • Повідомлення

  14 січня 2020 р.
  Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов провів консультації з директором Польського Інституту у Києві Бартошом Мусяловичем

  Одним iз завдань міжнародної діяльності Державної архівної служби України є налагодження та подальший розвиток взаємовигідного співробітництва з архівними службами та іншими установами і організаціями іноземних держав, удоступнення інформації документів Національного архівного фонду України для іноземних дослідників.
  Двосторонні українсько-польські відносини мають багатовікову історію, і саме питання оприлюднення цієї інформації та проведення у 2020 році спільних заходів стало головною метою консультацій керівників Державної архівної служби України та Польського інституту у Києві.
  Обидві сторони домовилися взяти участь у спільних заходах, що відбуватимуться в Україні та Польщі з нагоди підписання у 1920 році представниками Польщі й Директорії УНР Варшавського договору. Учасники обмінялися думками щодо можливості реалізації спільних проєктів з оцифрування документів НАФ України, що містять інформацію про громадян польського походження.
  Від польської сторони участь у консультаціях взяв заступник директора Польського інституту у Києві Кшиштоф Васілевський, від української сторони – перший заступник Голови Державної архівної служби України Іван Кісіль, начальник управління міжнародного співробітництва та документального забезпечення Укрдержархіву Юлія Прилепішева.

  23 грудня 2019 р.
  Активізуємо співробітництво з Державою Ізраїль в архівній сфері
  Відбулися консультації Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова з дипломатами Посольства Держави Ізраїль в Україні Феліксом Гурвічем, радником Посольства та Геннадієм Поліщуком, начальником департаменту Бюро НАТІВ.
  Сторони обговорили стан співробітництва у напрямку сприяння громадянам обох сторін в отриманні документів соціально-правового характеру для підтвердження їхніх законних прав та інтересів. Обидві сторони погодилися щодо доцільності розширення напрямків співпраці, зокрема з організації та проведення спільних освітніх та культурних заходів, виставкових проєктів, залучення до неї зацікавлених установ та організацій Держави Ізраїль.
  Від української сторони у консультаціях взяли участь перший заступник Голови Державної архівної служби України Іван Кісіль та начальник управління міжнародного співробітництва та документального забезпечення Укрдержархіву Юлія Прилепішева.

  23 грудня 2019 р.
  Наша мета – повернути міжнародних інвесторів в архівну галузь України

  Відбулась зустріч Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова з офіційним представником “Family Search” в Україні Олександром Січкаренком.
  Головною темою розмови стала можливість відновлення співпраці неприбуткової корпорації (США) з українськими державними архівами.
  “Family Search” – є правонаступником Генеалогічного товариства Юта, США.
  Предметом Генеральної угоди з Генеалогічним товариством Юта, США було співробітництво у створенні страхового фонду мікрофотокопій або цифрових копій на документи Національного архівного фонду України, що містять інформацію генеалогічного характеру.
  У період з 1994 по 2011 рік у реалізації проєкту мікрофільмування документів НАФ генеалогічного змісту взяли участь ЦДІАК України(частково цифровий проєкт), ЦДІАЛ України, Державний архів в Автономній Республіці Крим, держархіви Донецької, Дніпропетровської (цифровий проєкт), Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Миколаївської, Одеської (цифровий проєкт), Сумської, Тернопільської, Харківської (цифровий проєкт), Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей.
  У 2017 році “Family Search” передала Укрдержархіву оцифровані документи Державного архіву Донецької області (274 фонди, 221 опис, 3927 справ (метричних книг) за 1809-1928 роки), мікрофільми яких було виготовлено в рамках проєкту. Відповідний електронний ресурс розміщено на офіційному вебсайті ЦДЕА України, передано до Державного архіву Донецької області.