• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Поповнення новими документами Національного архівного фонду України за участі Голови Державної архівної служби України
  Опубліковано 8 червня 2021 року о 16:51

  Поповнення новими документами Національного архівного фонду України за участі Голови Державної архівної служби України 8 червня 2021 року Голова державної архівної служби України Анатолій Хромов взяв участь в урочистій церемонії приймання-передавання документів Українознавчого клубу «Спадщина» на зберігання до Центральний державний архів громадських об’єднань України.

  «В нашій справі усе починається з комплектування архівних установ важливими документами», – зазначив у своїй промові Анатолій Хромов.

  Зокрема, він розповів, що однією із задач Державної архівної служби України є збільшення кількості сучасних площ та їх переобладнання для забезпечення високоякісного зберігання архівних документів.

  Також, Очільник поділився інформацією щодо розробки нового проєкту Закону України «Про Національні архівні інформаційні ресурси, управління документацією та архівами».В ході заходу були представлені документи із архівних зібрань його членів про діяльність Українознавчого клубу «Спадщина». Доповненням урочистої презентації була демонстрація документального фільму «І було, і буде…», що розповів усім присутнім про етапи формування та діяльності клубу.Усі отримані документи описані та пройшли експертизу цінності.На заході були присутні члени Українознавчого клубу «Спадщина», політичні та громадські діячі, представники наукової спільноти, архівних установ і культурних закладів.

  Довідково. Українознавчий клуб «Спадщина».Клуб розпочав свою діяльність наприкінці 1987 року при Київському Будинку вчених Академії наук УРСР. На зборах клубу в 1988 році, ще за часів панування комуністичної ідеології, вперше були виголошені заклики до консолідації українських патріотичних сил, які згодом об’єднались у Народний рух України за перебудову.Члени клубу брали активну участь в обговоренні питань відновлення історичної символіки України, надання українській мові державного статусу, відродження Києво-Могилянської академії, створення заповідників «Личаківський цвинтар» і «Шевченків край», започаткування музею Івана Гончара. Вони виступали за закриття Чорнобильської атомної електростанції, зупинення будівництва АЕС на території України, організували і провели у м. Києві суспільно-значущу акцію – екологічний мітинг за участі представників Литви, Естонії, Вірменії тощо.