• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Презентація унікальних історичних артефактів під час дипломатичного прийняття «Скарби нації» у Національному заповіднику «Софія Київська»
  Опубліковано 16 січня 2019 року о 09:59

  Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова взяла участь у презентації унікальних історичних артефактів під час дипломатичного прийняття «Скарби нації» у Національному заповіднику «Софія Київська».

  Назву заходу дав однойменний документальний історичний фільм із циклу «Україна. Повернення своєї історії» телеканалу 1+1. Цю стрічку якраз і презентували під час прийняття, а для посилення ефекту привезли унікальні історичні артефакти.
  Їх не просто експонували – представники Студентської ради при Міністерстві інформаційної політики, одягнені в національний одяг, розповідали про ці експонати. Артефакти справді відповідали найвищому рівневі заходу: меч двосічний каролінгзького типу та кільцева фібула (Х ст.), монетні гривні київського типу (ХІ-ХІІ ст.), трибусинна сережка київського типу, великий колт, спіралеподібна шийна гривна, очілля та рясна (ХІІ ст.), Євангеліє в срібному окладі (ХVІІ ст.), потир (1730-40-і рр.), сердолікова печатка з ручкою з чорного дерева (1807-1810 рр.) Олексія Розумовського, сина останнього гетьмана Кирила Розумовського.
  Своєрідним «живим артефактом» став граф Грегор Розумовський, нащадок вищезгаданого роду.
  Звісно, не обійшлося без промов. Їх виголосили міністр культури України Євген Нищук, заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, автор і продюсер проекту Акім Галімов, а також Грегор Розумовський.
  Утім, виголошенням промов та переглядом фільму не обмежилося: присутнім показали страви, які вживала козацька старшина, а також реконструкцію костюма справжнього козака. Адже наші уявлення про цей період історії ґрунтуються не на фактах, а на продуктах пропаганди, причому держави аж ніяк не дружньої. До речі, костюм шокуючий – замість розтиражованих шароварів на козакові були описані знаменитим Бопланом «кальсони», тобто доволі вузькі штани. І таких сюрпризів історія при належному вивченні приготувала нам безліч.
  Усі охочі зможуть побачити повну версію стрічки «Скарби нації» 19-го січня о 20:15 на телеканалі 1+1. Показ приурочений до 100-річчя з дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину соборну державу.