• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Презентація фотопроєкту «Борть. Життя. Полісся»
  Опубліковано 10 жовтня 2020 року о 12:00

  10 жовтня 2020 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов візьме участь у презентації фотовиставки «Борть. Життя. Полісся», яка відбудеться на території Національного музею народної архітектури і побуту України у с.Пирогів.

  Державна архівна служба України є одним з учасників проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду, а ініціатором якого є Вишгородський історико-культурний заповідник.

  Презентація фотовиставки є першим кроком на шляху реалізації проєкту. Експозицію підготовлено Вишгородським історико-культурний заповідником спільно з Державною архівною службою України. Серед інших використано матеріали з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Державного архіву Київської області, Інституту мистецтвознавства, фолькльористики та етнології ім. М.Т.Рильського.

  Цей проект є єдиним у своєму роді, він поєднує експозиційно-фондові та архівні матеріали різних часів з існуючими у наш час осередками традиції у рамках теми бортництва українського Полісся.

  Вперше в Україні в одному місці зібрано всі документальні артефакти, отримані під час польових експедицій до місць сучасного побутування бортництва Київської, Рівненської та Житомирської областей.