• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Сьогодні – Міжнародний день архівів
  Опубліковано 9 червня 2020 року о 10:00

  Щорічно, 9 червня, за ініціативи Міжнародної ради архівів (МРА) відзначається Міжнародний день архівів.

  Державна архівна служба України приєднується до всіх привітань, що лунатимуть сьогодні з нагоди міжнародного професійного свята архівістів. Зичимо світовій архівній спільноті загалом, і кожному представнику архівної сфери зокрема, невичерпного оптимізму та натхнення, реалізації усіх задумів, професійного зростання, інноваційних зрушень у прагненні зробити культурно-історичну спадщину доступнішою кожному. Саме завдяки архівам і архівістам, збереженим ними задокументованим фактам, суспільство завжди матимемо змогу пересвідчитися у тому, як все було насправді, без потрактувань та інсинуацій.

  Ми зберігаємо для нащадків документальну пам’ять поколінь, а значить – історію становлення світу. Певні, завдяки консолідації зусиль і плідній співпраці нам вдасться подолати усі перепони та напрацювати безцінний досвід.

  До відома: Міжнародний день архівів було запроваджено задля покращення обізнаності громадськості про діяльність архівних установ та вільного доступу до їх фондів, налагодження ефективного діалогу між творцями і користувачами архівів, архівістами та представниками владних інституцій. Цей день можна назвати професійним святом всіх архівістів.

  Дата 9 червня обрана невипадково: саме цього дня  у 1948 році під її егідою ЮНЕСКО була заснована МРА. Втім, вперше його було відзначено одночасно з 60-річчям організації –  у 2008 році.

  Міжнародна рада архівів – професійна, політично нейтральна, неурядова організація світової архівної спільноти, яка сприяє збереженню, розвитку та використанню світової архівної спадщини.

  На сьогодні в МРА близько 1,5 тисячі членів з більш ніж 190 країн. Державна архівна служба України є членом МРА (категорія «А») з 1956 року. Діяльність організації спрямована на вирішення питань ефективного управління архівами, збереження, обробки і використання архівної спадщини у світі через встановлення міжнародних стандартів і підвищення кваліфікації архівістів, а також забезпечення доступу до архівів через здійснення діалогу між архівістами, політиками, підприємцями і користувачами архівів.

  Нещодавно українські архівні установи долучилися до спеціального онлайн проєкту МРА і представили себе на інтерактивній карті МРА, розробленій для полегшення доступу до актуальної інформації про віртуальні презентації колекцій документів, оновлені електронні каталоги та оцифровані архівні фонди.