• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Травневі хроніки Української революції. Рік 1920
  Опубліковано 5 травня 2020 року о 12:00

  Архівісти Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України відслідкували хронологію подій Української революції початку минулого століття, і в межах започаткованого у 2017 році проєкту «Українська революція: архівні хроніки» знайомлять з черговою добіркою документів.

  Сьогодні в нашому об’єктиві події травня 1920 року. Тогочасні офіційні розпорядчі документи, листування очільників Української народної республіки дають змогу пересвідчитися наскільки інтенсивно провадилися міжнародні перемовини, здійснювалася розвідувальна діяльність, вживалися заходи з посилення власних військових формувань, розбудови української церкви, унормовувалися мобілізаційні та торгово-економічні питання.

  До слова, після укладання Варшавського договору з Польщею часом мали місце певні неузгодженості, зокрема щодо використання залізничної інфраструктури.

  З огляду на задокументовані застереження та звітні матеріали, повсякчас акцентувалася увага посадовців на необхідності збереження офіційних документів. Власне, саме завдяки цьому наразі дослідники можуть відтворити хронологію історичних подій за відомостями з першоджерел.

  Завітавши на віртуальну експозицію архівних документів, маєте нагоду побачити, як виглядав паспорт громадянина УНР зразка 1920 року.