• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Українська революція у документальній ретроспективі Державного архіву Івано-Франківської області
  Опубліковано 8 квітня 2020 року о 15:00

  До 100-річчя визвольних змагань початку ХХ століття на теренах України Державний архів Івано-Франківської області підготував онлайн виставку «Українська революція: головні події та постаті».

  В архівних фондах ДАІФО збереглося чимало фотодокументів про видатних українських діячів, вояків УГА, УСС, інших військових формувань, цивільних та військових осіб, звільнених у 1920-х роках з німецьких таборів для військовополонених. Показово, що тривалий час ці документи перебували на обліку в архівному відділі радянського НКВС.

  Крім того, у віртуальній експозиції представлені протоколи допитів колишніх військовослужбовців армії УНР: В. Косміча, І. Гаценка, С. Прозоровського, Г. Мітченка, О. Соловей; маршрутні листи, видані Збірною станицею Української народної армії у Відні, для оформлення перевезення груп військовополонених з Італії та Сербії.
  Серед архівних знахідок виокремлюються листи міністра віросповідань уряду УНР в екзилі Івана Огієнка (митрополита Іларіона) до Парофіяльного греко-католицького уряду та Нестора Махна до Станіславівського повітового староства.