• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства у фарватері позитивних перетворень
  Опубліковано 18 червня 2020 року о 13:06

  17 червня 2020 року директор УНДІАСД Олександр Гаранін взяв участь у відеоконференції, організованій Науковим комітетом Національної ради з питань розвитку науки і технологій. Йшлося про звітування наукових установ за період 2018-2019 років.

  Поданий звіт та презентація отримали схвальну оцінку експертів  Наукового комітету. Додаткові запитання, які озвучила членкиня комітету, завідуюча відділом Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка Національної академії наук України Тамара Гундорова стосувалися участі УНДІАСД у грантових проєктах та процесі дигіталізації українських архівістів.

  Олександр Гаранін повідомив, що УНДІАСД на початку 2020 р. активно долучився до участі у грантовому проєкті Українського культурного фонду (далі – УКФ) й успішно подолав декілька етапів, але не набрав достатньо балів для допущення до переговорних процедур. Однак, як зазначив очільник інституту,  це була не лише перша спроба, а  перший досвід, що неодмінно знадобиться, адже УНДІАСД планує і в майбутньому брати участь у подібних проєктах і сподівається на перемогу. Тим паче, що в архівній системі  є позитивний приклад колег Державного архіву Рівненської області. Спершу у них також не вийшло, але з другої спроби вони отримали грант на оцифрування документів.

  З приводу участі українських архівістів у дигіталізації директор УНДІАСД наголосив, що цей вектор діяльності – ключовий серед пріоритетів Державної архівної служби України. Потужний поступ Укрдержархіву в цьому сенсі відчутний. Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства – у фарватері позитивних перетворень. Так, зокрема, дещо раніше звітного періоду інститут підготував Концепцію інформатизації архівної справи в Україні, інтелектуальну складову якої використовують профільні  фахівці. Крім того, УНДІАСД підготував методичні рекомендації  «Цифровий фонд користування документами Національного архівного фонду: створення, зберігання, облік та доступ до нього». До слова, у 2019 році цей доробок учених посів перше місце у галузевому конкурсі науково-методичних розробок і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії.