• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Центральний державний архів вищих органів влади та управління України відкрив віртуальну експозицію документів до 100-річчя підписання Варшавського договору
  Опубліковано 22 квітня 2020 року о 12:00

  За різними даними у період 21 – 24 квітня 1920 року було підписано політичну та військову конвенцію про співпрацю між Україною та Польщею, що увійшла в історію як Варшавський договір або Договір Пілсудський – Петлюра.

  На вебсайті ЦДАВО України та Facebook сторінці архіву можна вільно переглянути  онлайн виставку документальних матеріалів, присвячених 100-річчю підписання Варшавського договору.

  Архівісти дібрали чималу кількість документів, датованих 1919-1920 роками, які ілюструють розвиток українсько-польських відносин початку ХХ століття. Власне, можна перечитати текст Військової конвенції між Польщею та Україною, Звернення Симона Петлюри до народу України, листування міністра закордонних справ УНР з Головноуповноваженим Уряду УНР щодо договору з поляками тощо.

  Факт підписання Варшавського договору та спричинені цим наслідки активно використовувалися радянською контрпропагандою. У Державному архіві  Київської області, зокрема, збереглася більшовицька листівка «Відповідь пану гетьману Петлюрі» 1920 року, а також світлина від 21 квітня 1920 року, на якій зображені генерал Антоній Лістовський та Головний отаман Симон Петлюра в день вручення прапору 6-й Січовій дивізії.