Започаткований Державною архівною службою України онлайн-проєкт «Архів українського німого кіно» поповнився унікальними документами за 1930 рік виробництва Одеської кінофабрики Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ). Зокрема, такими:
Кіножурнал №34/200
Кіножурнал №35/201
Кіножурнал №36/202
Кіножурнал №37/203
Кіножурнал №38/204
Кіножурнал №39/205
У цих кінороботах, – документальні сюжети про реконструкцію ливарного цеху Харківського заводу «Серп і молот», проходження колони дітей Шевченківського округу з плакатом «На боротьбу із шкідниками, за соціалізм», урочистості в Одеському порту з нагоди 25-ї річниці повстання на броненосці «Потьомкін», розкопки городища XII ст. на території Бердичівського округу, оброблення тютюнових плантацій у Київському окрузі, мітинг, приурочений відкриттю пам’ятника Тарасу Шевченку в с. Шевченкове, дослідно-показові вибухові роботи з викорчовування пеньків у радгоспі № 1 на ст. Люботин, 5-річчя українізації газети «Пролетарська правда», відвантаження першої городини жителям Москви, роботу рятувальної станції на Дніпрі, «десант» пересувного сільськогосподарського музею Миколаївської окрполітосвіти, життя піонерської організації СРСР, делегації якої заборонили брати участь у Всесвітньому дитячому зльоті в Німеччині (назва сюжету “От кого злякалась буржуазія!”) тощо.
Ознайомитися з архівом українського німого кіно
Довідково.
14 вересня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов під час пресконференції в Укрінформі презентував онлайн-проєкт «Архів українського німого кіно», загальна кількість якого складатиме близько 189 кінодокументів. Новий проєкт орієнтований на дослідників різних сфер: науковців, кінематографістів, журналістів, а також на широке коло користувачів.