• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Ще 6 нових кіножурналів в онлайн-ресурсі архіву українського німого кіно
  Опубліковано 29 жовтня 2021 року о 10:00

  Започаткований Державною архівною службою України онлайн-проєкт «Архів українського німого кіно» поповнився унікальними документами за 1930 рік виробництва Одеської кінофабрики Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ). Зокрема, такими:

  Кіножурнал №34/200
  Кіножурнал №35/201
  Кіножурнал №36/202
  Кіножурнал №37/203
  Кіножурнал №38/204
  Кіножурнал №39/205

  У цих кінороботах, – документальні сюжети про реконструкцію ливарного цеху Харківського заводу «Серп і молот», проходження колони дітей Шевченківського округу з плакатом «На боротьбу із шкідниками, за соціалізм», урочистості в Одеському порту з нагоди 25-ї річниці повстання на броненосці «Потьомкін», розкопки городища XII ст. на території Бердичівського округу, оброблення тютюнових плантацій у Київському окрузі, мітинг, приурочений відкриттю пам’ятника Тарасу Шевченку в с. Шевченкове, дослідно-показові вибухові роботи з викорчовування пеньків у радгоспі № 1 на ст. Люботин, 5-річчя українізації газети «Пролетарська правда», відвантаження першої городини жителям Москви, роботу рятувальної станції на Дніпрі, «десант» пересувного сільськогосподарського музею Миколаївської окрполітосвіти, життя піонерської організації СРСР, делегації якої заборонили брати участь у Всесвітньому дитячому зльоті в Німеччині (назва сюжету “От кого злякалась буржуазія!”) тощо.

  Ознайомитися з архівом українського німого кіно

  Довідково.
  14 вересня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов під час пресконференції в Укрінформі презентував онлайн-проєкт «Архів українського німого кіно», загальна кількість якого складатиме близько 189 кінодокументів. Новий проєкт орієнтований на дослідників різних сфер: науковців, кінематографістів, журналістів, а також на широке коло користувачів.