• In English
 • Ємельянова Тетяна Олександрівна

  Ємельянова Тетяна Олександрівна
  Перший заступник

  Народилася 26 жовтня 1975 року в місті Бершадь Вінницької області.

  У 1992 – 1997 роках навчалася на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка та здобула кваліфікацію історика-екскурсознавця.

  З грудня 1997 року працювала у Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г.С. Пшеничного.

  Від січня 2010 року – заступниця директора цього ж архіву.

  Керувала процесами формування архівних колекцій аудіовізуальних документів, оцифрування та забезпечення доступу до документів, у тому числі репрезентації аудіовізуальних ресурсів у мережі Інтернет. Проводила активну діяльність із науково-методичного забезпечення роботи архівних установ з аудіовізуальними документами. Брала участь у розробленні національних стандартів у сфері архівної справи і діловодства.

  У 2004 – 2008 роках – аспірантка Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.

  У 2010 році захистила дисертацію на тему: «Аудіовізуальні документи в державних архівах України: організація доступу та використання інформації, що міститься в них (1930 – 2007 рр.)».

  Коло наукових інтересів: джерелознавство, архівознавство та документознавство аудіовізуальних документів, історія та філософія аудіовізуального архівування, проблеми формування НАФ аудіовізуальними документами, архівна справа, оцифрування та доступ до архівних документів.

  Авторка понад 50 наукових статей, тез з аудіовізуальної архівістики. Доповідачка на 30 всеукраїнських та міжнародних конференціях, семінарах, круглих столах. Упорядниця, співавторка і наукова редакторка довідників та документальних видань: серії спеціальних довідників «Кінолітопис: Анотований каталог кіножурналів, документальних фільмів», кіно- і телесюжетів «Война 1914-1917 гг. Из личного фотоальбома генерала графа Ф.А. Келлера» (Харьков: «Фолио», 2012), «Війна 1941 – 1945 рр.: альбом» (Харків: «Фоліо», 2015), «Професія, яка тебе обирає… Ювілейний збірник на пошану Гордія Пшеничного (1914-1994)» (Київ, 2014) тощо.

  Є членкинею редколегії науково-практичного журналу «Архіви України», Головної редакційної колегії Укрдержархіву з підготовки архівних довідників за програмою «Архівні зібрання України».

  У квітні 2020 року призначена заступницею Голови Державної архівної служби України.

  У червні 2020 року призначена першою заступницею Голови Державної архівної служби України.

  Державний службовець 2 рангу.

  Кандидатка історичних наук.

  Має нагороди Державної архівної служби України, Прем’єр-міністра України, Міністерства культури та туризму України, Київського міського голови.

  Лауреатка Премії імені Василя Веретенникова.

  Контактна інформація:

  Тел.: +38(044) 275-26-66

  e-mail: [email protected]

  Facebook

  Особистий прийом громадян:

  середа 14.00-17.00