• In English
 • Інтерв’ю Голови Укрдержархіву Анатолія Хромова Польському радіо для України
  Опубліковано 30 вересня 2023 року о 20:56

  27 вересня 2023 року в ефірі Польського радіо для України очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов розповів про роботу архівістів України в умовах війни.

  Він акцентував увагу на тому, що українські архіви в умовно безпечних регіонах сьогодні працюють так, як працювали до широкомасштабного вторгнення рф на територію України. Виконуються запити, видаються архівні довідки, працюють читальні зали.

  Розповідаючи про міжнародну конференцію «Безпека колекцій – безпека пам’яті. Музеї, бібліотеки, архіви в умовах загроз», на якій він доповідав про сучасний стан архівів України, він відмітив важливість таких форумів для встановлення прямих контактів з іноземними партнерами, які зацікавлені в допомозі українським архівам як фінансовій, так і технічній (обладнання, реставраційні матеріали, оцифрування, інше). Він подякував Генеральній дирекції державних архівів Польщі за надану благодійну допомогу архівістам України: спеціальні стелажі, осушувачі повітря для архівосховищ, реставраційні матеріали і, що важливо, вогнетривкі евакуаційні мішки.

  Анатолій Хромов підкреслив, що ризики для архівів в умовах війни непередбачувані, і оцифрування дає можливість якщо не зберегти документи, то хоча б зберегти інформацію, що надважливо для збереження національної пам’яті українського народу. Швидкі темпи оцифрування стали можливими за підтримки іноземних партнерів, найбільшим таким партнером, сказав очільник Укрдержархіву, є корпорація FamilySeach International, завдяки співпраці з якою планується робота 100 операторів на 100 камерах, що дозволить за чотири роки оцифрувати майже 100 млн документів.

  З повним записом інтерв’ю можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/lqovm