• In English
 • Інші міжнародні програми та проекти

  Спільна архівна спадщина країн та народів Центральної і Східної Європи (Common Archival Heritage of the Nations and States of Central and Eastern Europe) (pdf, 2Mb)

  Метричні книги (в т.ч. з українських земель, що зберігаються в Архіві Головному Давніх Актів у Варшаві (Республіка Польща)(Archiwum Glowne Akt Dawnych)

  Вiдновлення Пам’ятi Польщi (Reconstitution of the Memory of Poland)

  «Відновлення пам’яті Польщі» – це міжнародна програма, що реалізується під егідою Європейської Ради, основною метою якої є збір інформації про джерела з історії Польщі, що зберігаються в іноземних архівах.

  У 1997 році ЮНЕСКО звернулося до Міжнародної ради архівів з пропозицією провести анкетування, метою якого було здійснення всесвітнього аналізу щодо втрат і переміщення архівних колекцій та оцінки шансів на вирішення проблем, пов’язаних з ними. Проведене Польщею дослідження виявило розпорошення та знищення польських архівних документів, про які навіть професійні кола не знали, втрати центральних державних архівів під час Другої світової війни досягли 90%.

  Це призвело до рішення Секретаріату Міжнародної ради архівів про підготовку пілотної міжнародної програми під назвою «Відновлення пам’яті Польщі». Ця ідея отримала визнання Європейської ради. Програма була реалізована під егідою Європейської Ради за підтримки ЮНЕСКО у 1998–2004 роках. Серед учасників цієї програми були державні архіви України, у т. ч. центральні державні історичні архіви України в мм. Києві та Львові.

  10 листопада 2004 року в офісі Європейської Ради в Страсбурзі відбулася церемонія відкриття архівної виставки, в якій були представлені результати міжнародної програми