• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на tsdea@arch.gov.ua
  Документи архівів Криму відтепер доступні онлайн
  Опубліковано 16 липня 2021 року о 22:16

  16 липня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов представив онлайн – доступ до архівних документів Автономної Республіки Крим та м. Севастополя під час пресконференції в Укрінформі.

  «Разом з американською корпорацією Family Search International ми створили окрему рубрику на офіційному сайті Державної архівної служби України з наданням онлайн-доступу до близько 400 тис. копій документів Національного архівного фонду архівних установ Автономної Республіки Крим» – зазначив Анатолій Хромов.

  Також він поінформував про заходи Державної архівної служби України щодо захисту та доступу до архівної культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

  В свою чергу, Перший заступник Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова наголосила щодо важливості діяльності Державної архівної служби України та фахівців відомства у напрямку збереження та забезпечення доступу до документів архівів Криму та поділилася останніми рішеннями, які українська держава приймала в контексті боротьби за деокупацію Криму.

  «Безумовно питання збереження та накопичення документів Криму, як органів державної влади, так і фізичних та юридичних осіб є важливими для державної політики з деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя» – сказав Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

  Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зробив особливий акцент, що окупаційна влада Криму може знищити архівні документи.

  Зокрема, він наголосив: «Над всіма цими документами нависла пряма загроза, якщо не знищення їх фізичного, то розкрадання та вивезення».

  За результатами пресконференції учасники обговорили плани щодо спільної діяльності та домовилися про проведення робочої наради найближчим часом.

  Архіви Криму