• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  До 25-річчя створення Північно-східного регіонального центру страхового фонду документації
  Опубліковано 3 січня 2019 року о 15:25

  У місті Харкові відбулися урочисті заходи з нагоди 25-річчя створення Північно-східного регіонального центру страхового фонду документації

  Наказом Державного науково-виробничого центру страхового фонду документації України від 03.01.1994 № 1 було створено Державне підприємство “Харківське регіональне науково-виробниче відділення страхового фонду документації”, з якого розпочав свою діяльність Північно-східний регіональний центр страхового фонду документації.
  За Північно-східним регіональним центром страхового фонду документації закріплені Харківська, Полтавська, Сумська та Чернігівська області.
  За час існування установи на довгострокове надійне зберігання закладена документація на вироби та об’єкти господарчого призначення, для проведення аварійно-рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій, для відбудови об’єктів систем життєзабезпечення і транспортних зв’язків, збереження документів на об’єкти культурної спадщини, культурних цінностей та унікальних документальних пам’яток загальним обсягом понад 6 млн. 700 тис. аркушів формату А4.
  Усвідомлюючи важливість створення страхового фонду документації на об’єкти атомної енергетики, працівники регіонального центру у 1996 році першими в Україні розпочали роботи зі створення СФД на об’єкти Запорізької АЕС.
  Північно-східний регіональний центр страхового фонду документації першим із регіональних центрів впровадив у використання сучасне мікрофільмувальне та проявне обладнання, першим освоїв і успішно використовує технологію цифрової зйомки документації в місцях її розташування з подальшим перенесенням на мікроплівку, а також технологію виготовлення документів страхового фонду з документації, яка надана на електронних носіях інформації з використанням модифікованого ПЗ з автоматизації процесу побудови мікрофільму при підготовці до мікрофільмування КОМ –системою “SMA – 51”.
  На захід завітали представники Державної архівної служби України, давні партнери та колеги установи з науково-дослідного інституту «мікрографії», бюджетної установи «Фонд», Центрального державного науково-технічного архіву України, АТ «Мотор Січ», а також ветерани установи.
  З вітальним словом від Державної архівної служби України на адресу Північно-східного регіонального центру страхового фонду документації виступив директор департаменту СФД Укрдержархіву Меленець А.В.
  Під час проведення урочистих заходів група працівників установи була заохочена відзнаками Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради, Харківської міської ради, Харківського міського голови, Харківського обкому профспілок працівників державних установ України за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у реалізацію державної політики в сфері створення і функціонування державної системи страхового фонду документації і у соціально-економічний розвиток міста Харкова та з нагоди 25-річчя створення Північно-східного регіонального центру страхового фонду документації.

  Привітання Голови Державної архівної служби Тетяни Баранової