• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Відкриття нового освітнього художньо-документального проекту до 110-річчя української художниці Марії Примаченко та Дня соборності України – «Жіночий вимір: Марія Примаченко».
  Опубліковано 23 січня 2019 року о 11:29

  Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова взяла участь у відкритті нового освітнього художньо-документального проекту до 110-річчя української художниці Марії Примаченко та Дня соборності України – «Жіночий вимір: Марія Примаченко».
  Організатором проекту виступив Центральний державний архів-музею літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ України). Співорганізаторами проекту стали Спілка архівістів України, БО «Благодійний фонд «Творча спадщина родини Марії Примаченко» та КП «Київський метрополітен».
  Проект проходить у надземному вестибюлі станції «Золоті ворота» Київського метрополітену і триватиме з 23 січня 2019 по 23 лютого 2019 р.
  Його відвідувачі отримають унікальну нагоду побачити цінні архівні матеріали біографічного та творчого характеру з фондів найбільшого в Європі архіву документів особового походження.
  У рамках проекту представлено одні з перших робіт Марії Примаченко, створені мисткинею на початку свого творчого шляху в 1930-х роках, які дивом вціліли в роки воєнних лихоліть та неушкодженими були передані на зберігання до ЦДАМЛМ України.
  Проект покликаний ознайомити шанувальників із самобутнім та яскравим світом лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, заслуженого діяча мистецтв, народної художниці України Марії Примаченко, в якому із надзвичайною мистецькою силою поєдналися народнопісенний лад, ритм і колір, образ і декор.