• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  У День відкритих дверей в Державному архіві Чернігівської області студентська молодь відкривала для себе історичне минуле древнього краю
  Опубліковано 13 грудня 2019 року о 15:56

  Одну із найстаріших архівних установ України відвідали студентська молодь та мешканці міста. Відвідувачі ознайомилися з діяльністю відділів: формування Національного архівного фонду та діловодства, забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату, використання інформації документів і відвідали сховища.
  Також гості архіву змогли побачити цікаві документальні першоджерела, які перебувають на зберіганні в Державному архіві Чернігівської області: «Лист Т. Шевченка чернігівському губернатору Павлу Гессе про передплату на серію естампів «Живописная Украина». (Жовтень 1844 р.); «Квиток на отримання естампів Т. Шевченка «Живописная Украина». (22 лютого 1846 р.); «Царська грамота Миколи І про нагородження учасника Вітчизняної війни 1812 р. полковника Петра Яковича Бакуринського орденом Святого Володимира ІV ступеня за хоробрість і мужність». (3 серпня 1829 р.); «Універсал гетьмана Кирила Розумовського про підвищення у військовому чині братів Зарудних». (11 листопада 1760 р.); «Царські грамоти Катерини II про надання військових чинів братам Полторацьким». (1767, 1770, 1771, 1773, 1789 рр.); «Лист голови Центральної Ради Михайла Грушевського до адвоката і громадського діяча Іллі Шрага про призначення чернігівського губернського комісара Тимчасового уряду та необхідність скликання губернського українського з’їзду». (14 квітня 1917 р.); «Листи Михайла Грушевського до Олени Куліш (Ганни Барвінок)». (23 серпня – 24 вересня 1903 р.); книги: «Апостол». (1630 р.); «Апостол» (виданий у м. Києві у друкарні Києво-Печерської лаври, 1911 р.); «Тора» (середина XІX ст.); різноманітні світлини.
  Такі заходи сприяють популяризації документальних першоджерел, що зберігаються у держархіві області, та заохочують до вивчення історії рідного краю.