• In English
 • Наша мета – повернути міжнародних інвесторів в архівну галузь України
  Опубліковано 23 грудня 2019 року о 12:55

  Відбулась зустріч Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова з офіційним представником “FamilySearch” в Україні Олександром Січкаренком.
  Головною темою розмови стала можливість відновлення співпраці неприбуткової корпорації (США) з українськими державними архівами.
  Довідково:
  “FamilySearch” – є правонаступником Генеалогічного товариства Юта, США.
  Предметом Генеральної угоди з Генеалогічним товариством Юта, США було співробітництво у створенні страхового фонду мікрофотокопій або цифрових копій на документи Національного архівного фонду України, що містять інформацію генеалогічного характеру.
  У період з 1994 по 2011 рік у реалізації проєкту мікрофільмування документів НАФ генеалогічного змісту взяли участь ЦДІАК України(частково цифровий проєкт), ЦДІАЛ України, Державний архів в Автономній Республіці Крим, держархіви Донецької, Дніпропетровської (цифровий проєкт), Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Миколаївської, Одеської (цифровий проєкт), Сумської, Тернопільської, Харківської (цифровий проєкт), Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей.
  У 2017 році “FamilySearch” передала Укрдержархіву оцифровані документи Державного архіву Донецької області (274 фонди, 221 опис, 3927 справ (метричних книг) за 1809-1928 роки), мікрофільми яких було виготовлено в рамках проєкту. Відповідний електронний ресурс розміщено на офіційному вебсайті ЦДЕА України, передано до Державного архіву Донецької області.