• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  До 125-річчя з дня народження видатного українського митця архівні установи підготували онлайн-виставки
  Опубліковано 19 березня 2020 року о 12:00

  Ім’я Максима Рильського відоме зі шкільної парти. Його милозвучні ліричні поезії, сповнені епікурейства та мудрого споглядання на суспільні катаклізми, досі приваблюють неповторним шармом та життєствердністю. Проте шлях до слави та всенародного визнання торувався поетом нелегко. Про це красномовно свідчать документи, віднайдені у сховищах співробітниками центральних та обласних архівів України:

  Трагічна доля побратимів-неокласиків, знищених сталінським режимом, власне ув’язнення, змусило Максима Рильського підкоритися системі. Щоправда, співпраця з радянською владою не завжди була безхмарною. Високомистецькі поетичні творіння час від часу зазнавали критики з боку партійного апарату. Внутрішня опозиція владі давалася взнаки.

  Володіючи феноменальними енциклопедичними знаннями, Максим Рильський впродовж усього життя не втомлювався постійно працювати над собою. По собі він залишив чималий творчий і науковий спадок, зокрема унікальні переклади іноземних класиків та ґрунтовну етнографічну працю «Українці».