• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Консультації державних архівних установ з поглиблення міжнародного співробітництва
  Опубліковано 20 березня 2020 року о 13:00

  На початку березня 2020 року Державним архівом Закарпатської області проведено консультації з відповідальними працівниками Інституту досліджень тоталітарних режимів Чеської Республіки, метою яких стала реалізація підписаного 4 лютого 2020 року в м. Празі Договору про співробітництво між Державною архівною службою України, Інститутом досліджень тоталітарних режимів та Архіву справ держбезпеки Чеської Республіки.

  Наразі архівісти Закарпаття опрацьовують спільно з чеськими колегами проєкт Договору про співробітництво Державного архіву Закарпатської області з Інститутом досліджень тоталітарних режимів Чеської Республіки, який вже пройшов погодження в Укрдержархіві, проводять попереднє виявлення документів у фондах архіву, що стосуються громадян чеської національності, що постраждали від тоталітарного режиму за радянських часів, зокрема за “антирадянську агітацію”. Підписання оговору планується відразу після стабілізації ситуації, спричиненої поширенням короновірусу COVID-19 і передбачає окрім реалізації спільних культурно-гуманітарних та наукових проєктів, оцифрування архівних документів, оприлюднення їх в режимі онлайн.

  Хочеться також відмітити роботу в напрямку активізації міжнародного співробітництва Державний архів Львівської області, який 22 лютого 2020 року підписав Угоду про співробітництво з Єврейською теологічною семінарією (Нью-Йорк, США). Результатом співробітництва має стати підготовка міжархівного путівника «Документи з історії і культури євреїв в архівах Львова» в рамках міжнародного проєкту “Юдаїка”.

  Проект «Юдаїка»  один з найбільших проектів в галузі архівної юдаїки в світі. У 2006-2014 рр.було видано три путівники по фондам архівів України, які містять документи з історії та культури євреїв. Зокрема: в архівах Києва, Волинської, Житомирської, Рівненської, Черкаської, Одеської, Херсонської, Миколаївської областей. Близько 2000 анотованих описань фондів з цих публікацій, в недалекому майбутньому будуть опубліковані англійською мовою на глобальному вебпорталі «Єруша». Не підлягає сумніву, що ерговий міжархівний путівник «Документи з історії і культури євреїв в архівах Львова»,  викличе велику зацікавленість дослідників юдаїки в Україні та світі, та займе достойне місце на полицях наукових та університетських бібліотек.

  Архівісти Львівщини вже відібрали для описування близько 120 фондів з Державного архіву Львівської області, частина з яких вже описана та підготовлена до друку. Це матеріали державних, громадських та освітніх інституцій часів  панування Австро-Угорської імперії (1772-1918), міжвоєнної Польщі (1918-1939), німецької окупації Західної України та радянського періоду (1939-1941, 1944-1991), незалежної України (з 1991 року), що містять важливі документи до історії і культури євреїв Львівщини. Протягом 2020 року планується описати близько 40 фондів архіву.