• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  До 150-річниці з дня народження Олександра Лотоцького
  Опубліковано 25 березня 2020 року о 12:00

  Продовжуємо знайомити вас зі знаними фігурами, які відзначилися на українській громадсько-політичній шахівниці у період визвольних змагань на початку минулого століття.

  Вибір підказав календар, який нагадав нам про 150-річницю з дня народження громадського, політичного і державного діяча, письменника, публіциста, вченого Олександра Лотоцького (1870-1939).

  Принагідно архівісти Центрального державного архіву громадських об’єднань України відшукали у сховищах колекцію вітальних листів, надісланих Олександру Лотоцькому до 40-ї річниці його наукової та 45-ї річниці літературно-публіцистичної діяльності, і поділилися нею на власній фейсбук сторінці.

  В еміграції Олександр Лотоцький провадив активну громадську діяльність. Архівні машинописні та рукописні тексти не дають приводу ставити під сумнів, наскільки поважали та шанували українського діяча колеги-науковці, представники духівництва. Це цілком закономірно, адже перебуваючи у 1919-1920 роках у Стамбулі як надзвичайний посол УНР у Туреччині, Олександр Лотоцький, зокрема, вів перемовини зі Вселенським патріархатом про визнання автокефалії Української православної церкви.