• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  До Всесвітнього дня театру архівні установи підготували добірки документів
  Опубліковано 27 березня 2020 року о 16:00

  Наприкінці березня всі, хто причетний до творення театрального мистецтва – актори, режисери-постановники, декоратори, костюмери, світлотехніки, звукорежисери, білетери, драматурги, театральні продюсери – відзначають своє професійне свято.

  До Всесвітнього дня театру Центральний державний архів зарубіжної україніки віднайшов у власних фондах чимало архівних документів про діяльність українських театральних колективів на українських та зарубіжних теренах. Крім того, на Facebook сторінці архіву можна ознайомитися, зокрема, і з документальними артефактами функціонування українського театрального товариства у німецькому таборі для військовополонених на початку ХХ століття.

  Своєю чергою Державний архів Херсонської області опублікував у Facebook креслення проєкту прибудови до Херсонського міського театру архітектора Антона Сварика початку ХХ ст. та інші архівні документи про місцевих театральних діячів, їх мистецьку діяльність.
  До речі, серед унікальних документів Національного архівного фонду, розміщених на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України, є перші креслення Одеського театру опери та балету авторства віденських архітекторів Фердинанда Фельнера та Готліба Гельмана 1882 року.