• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Народний артист України Василь Зінкевич сьогодні відзначає 75-річний ювілей
  Опубліковано 1 травня 2020 року о 09:00

  Сьогодні народний артист України,  Герой України і лауреат Шевченківської премії Василь Зінкевич відзначає 75-річний ювілей.

  Сам ювіляр якось влучно сказав: «Ми є сила хоча б тому, що маємо таку пісню, де три хвилини не просто забави, а нашої суті. Українська пісня справді обіймає своїми крилами світ. Доводилось бувати в багатьох країнах. І без перекладу, не розуміючи ані слова, публіка встає».

  Багатогранність таланту юнака спершу проявилася у хореографічному та дизайнерському мистецтві. Будучи неперевершеним танцюристом, ​керівником та постановником ансамблю танцю «Смеречина», Василь Зінкевич також створював усі сценічні костюми колективу.

  До слова, кілька танців у його постановці увійшли до Золотого фонду українського мистецтва, а розроблені костюми експонувалися на виставках у Парижі.

  І от нарешті дійшла черга вокального самовираження, яке принесло Василю Зінкевичу всенародну любов та визнання.

  Вперше беззаперечний український хіт «Червона рута» прозвучав на «Пісні року-1971» у виконанні цілковито самодіяльних артистів Василя Зінкевича і Назарія Яремчука та, власне, його автора досвідченого музиканта Володимира Івасюка.

  Після успішної прем’єри пісні того ж року на екрани виходить перший український телемюзикл  «Червона рута» (сценарист М. Скочиляс, режисер Р. Олексів), за сюжетом якого у потязі «Донецьк – Верховина» випадково знайомляться карпатська дівчина Оксана і молодий шахтар Борис. У ролі Оксани тоді знялася викладачка Чернівецького культосвітнього училища Софія Ротару, а Бориса зіграв соліст вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» Василь Зінкевич.

  Пропонуємо переглянути трейлер цього музичного фільму, що зберігається у Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г.С. Пшеничного.