• In English
 • Спільне засідання громадської та науково-експертної рад при Укрдержархіві
  Опубліковано 24 червня 2020 року о 14:00

  У режимі відеоконференції через Zoom проведено спільне засідання громадської та науково-експертної рад при Укрдержархіві.

  Членами рад було розглянуто зміни, які пропонується внести до Порядку виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 02.03.2015 р. № 295/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04.03.2015 р. за № 251/26696 та до Правил роботи архівних установ України, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.04.2013 р. № 656/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.04.2013 за № 584/23116.

  Більшість зауважень, які надійшли від Георгія Папакіна, Валентини Піскун, Валентини Бездрабко, Ірини Матяш, Ольги Бондар було враховано під час обговорення.

  Зміни, які вноситимуться до обох нормативно-правових актів, спрямовані на поліпшення роботи архівних установ, враховують практичний досвід роботи архівістів та орієнтовані на спрощення процедури виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб, зокрема переглянуто норми обмежувального та дозвільного характеру.

  Члени громадської та науково-експертної рад підтримали обидва проєкти та запропонували внести зміни до чинного положення про громадську раду при Укрдержархіві, передбачивши можливість проведення засідань ради у режимі відеоконференцій.

  Наприкінці засідання заступник Голови Державної архівної служби України Тетяна Ємельянова подякувала всім за роботу. Коментарі до проєктів нормативно-правових актів було надано начальником управління формування, зберігання та обліку документів Національного архівного фонду та науково-методичного забезпечення Укрдержархіву Іриною Дубок та начальником управління комунікацій Укрдержархіву Юлією Прилепішевою, функції секретаря засідання виконувала головний спеціаліст сектору управління комунікацій Укрдержархіву Маріанна Фещенко.