• In English
 • Початок роботи платформи “Архіум” з онлайн доступом до довідкового апарату та оцифрованих фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України
  Опубліковано 1 липня 2020 року о 08:00

  30 червня 2020 року ЦДАГО України у партнерстві з Архівними Інформаційними Системами  представив електронний ресурс – E-resource онлайн доступу до фондів архіву, створений на базі платформи «Archium»

  Електронний ресурс спрямований на реалізацію системних завдань інформатизації та автоматизації архівної справи й дозволяє у режимі онлайн ознайомлюватися з довідковим апаратом і цифровими копіями документів Національного архівного фонду, які зберігаються в ЦДАГО України.

  Ресурс за своєю структурою відповідає системі зберігання та описання документів в українських архівах й містить інформацію про фонди, описи та справи, а інтерактивні покажчики є аналогами карткових каталогів, традиційних тематичних покажчиків тощо. Відповідні групи фондів об’єднано під рубриками путівника по архіву, а перелік фондів можна переглядати за прямим та зворотнім порядком номерів, хронологією або в алфавітному порядку назв. Результати повнотекстового пошуку відображаються окремо за фондами (пошук у назвах, історичних довідках, анотаціях), описами (у назвах), справами (у заголовках), покажчиками.

  Наразі представлено повнотекстову інформацію на понад третину усіх фондів архіву, серед яких найбільш запитувані документи фондів політичних партій періоду Української революції 1917-1921 рр. та часів незалежності України, радянського партизанського руху опору періоду Другої світової війни тощо.

  Також, презентовано оцифровані справи з найоб’ємнішого фонду архіву – ф.1 «Центральний комітет Комуністичної партії України (ЦК КПУ), м. Київ (1918-1991)». Серед них:

  • документи, віднесені до категорії унікальних – 11 документів у 19 справах (ф.1, оп.1, спр. 2, 4, 15, 32, 33, 35, 42, 43, 59, 97, 98, 99, 118, 131, 134, 135, 136, 137, 138);
  • протокольна частина (перші, повні примірники) документів Політбюро ЦК КП(б)У періоду Української революції 1917-1921 рр. (ф.1, оп.6, спр. 1, 5, 7, 12, 13, 16).

  До справ із протоколами засідань Політбюро ЦК КП(б)У складено предметний, іменний та географічний покажчики (до спр. 5 – на рівні оцифрованих аркушів справи).

  Цифрові копії документів відображаються в зручному переглядачі. У разі відсутності зображень, справи до читального залу архіву можна замовити онлайн в особистому кабінеті (потрібна попередня реєстрація); цей сервіс також дозволяє відстежувати статус замовлень та переглядати архів замовлень.

  Ресурс регулярно поповнюватиметься новим контентом. Про всі новинки його подальшого розвитку ЦДАГО України буде оперативно інформувати.