• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Укрдержархів інформує про поповнення колекції унікальних документів Національного архівного фонду
  Опубліковано 2 вересня 2020 року о 14:00

  Впродовж літніх місяців, незважаючи на карантинні обмеження, державні архіви продовжували роботу з виявлення унікальних документів Національного архівного фонду у своїх сховищах.

  За результатами цієї роботи Центральна експертно-перевірна комісія Державної архівної служби України підтримала пропозиції Центрального державного архіву вищих органів влади і управління України та Центрального державного історичного архіву, м. Львів та погодила їх анотовані переліки унікальних документів Національного архівного фонду.

  Відтак, колекція унікальних документів Національного архівного фонду поповнилася ще на п’ять документів, що становлять виняткову культурну та історичну цінність:

  1. Конституційний Договір між Президентом України та Верховною Радою України про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні на період до прийняття нової Конституції України (оригінал), 1995 р.

  2. Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України (оригінал), 28 червня 1996 р.

  3. Ухвалений Радою Міністрів Української Держави Тимчасовий закон про верховне управління державою на випадок смерті; тяжкої хвороби і перебування поза межами держави ясновельможного пана гетьмана всієї України, 1 серпня 1918 р.

  4. Акт розмежування границь сіл Гочева, Жерниці, Загочев’я, Мхави, Середнього Села, Стежниці Миколаєм Лянцкоронським, краківським бургграфом та радлівським старостою, між шляхтичами Петром Одновським та Миколаєм Балем, 22 травня 1511 р.

  5. Уривки релігійних текстів із гачковими нотними записами, XV ст.

  На сьогодні до категорії унікальних віднесено 440 документів Національного архівного фонду. Цифрові копії цих документів представлені у рубриці «Унікальні документи Національного архівного фонду» на офіційному вебпорталі Укрдержархіву.