• In English
 • Анатолій Хромов, Голова Укрдержархіву про якість та доступність архівних послуг
  Опубліковано 4 листопада 2020 року о 14:00

  Для організації доступу до архівної інформації, ефективного надання інформаційних послуг державні архіви в умовах карантинних обмежень спрямовують максимальні зусилля на створення фонду користування документами Національного архівного фонду шляхом їх оцифрування.

  На першому кроці створення модерної архівної галузі, пріоритетом для архівних установ є забезпечення доступу до архівної інформації. Таку роботу вже розпочато. Цього року на власному вебсайті Укрдержархіву презентовано 440 унікальних документів Національного архівного фонду, які серед 82 млн справ визнані особливо цінними для держави і характеризують внесок українського народу у всесвітню культурну спадщину. Це документи, починаючи від берестяних грамот 12 століття і до оригіналу Конституції України 1996 року, доступні для широкого загалу користувачів.

  Голова Державної архівної служби України розповів про повернення архівних справ з інтернет-аукціонів до архівів.

  Чому Голова Укрдержархіву викуповує справи на інтернет-аукціонах?

  Бо інакше може бути втрачено наше культурне надбання. Анатолій Хромов вважає своїм моральним обов’язком зберегти та примножити архівну спадщину.

  Чи зобов’язані архіви викупити такі справи?

  Формально – ні! До проведення експертизи та віднесення документів до категорії Національного архівного фонду – це просто старі папірці. Змусити анонімного власника до надання документів на експертизу – майже нереально.

  Як вирішити цю проблему?

  В проєкті нового архівного закону Укрдержархів планує передбачити можливість дистанційної експертизи документів та введення поняття «потенційного документу Національного архівного фонду» для подальшого викупу.

  Детальніше про все це у програмі «Офіційна розмова» на телеканалі ДОМ розповів Анатолій Хромов, Глава Державної архівної служби України.