• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Анатолій Хромов: Новий законопроєкт повинен змінити підхід в роботі архівної сфери в Україні
  Опубліковано 18 лютого 2021 року о 09:00

  17 лютого 2021 року відбувся публічний звіт Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова в українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ».

  Під час звіту було презентовано інформацію про результати роботи Державної архівної служби України у 2020 році за основними напрямами її діяльності.

  «Протягом 2020 року Укрдержархівом розроблено 18 проєктів нормативно-правових актів. Серед них один – абсолютно новий, комплексний законопроєкт, який має на меті змінити підходи в роботі державних архівів. В ньому будуть впроваджені нові дефініції, нові категорії, які використовуватимуться в діяльності архівних установ України. І ключове те, що ми намагаємося запровадити нові підходи», – сказав Хромов.

  Він додав, що, зокрема, буде запроваджена зміна основного поняття «документ» на поняття «національні архівні інформаційні ресурси».

  «Саме інформаційна складова і складова ресурсу, – тобто джерела, яке постійно може оновлюватись і наново використовуватись, – буде покладена в нову законодавчу архівну базу України», – наголосив Голова Укрдержархіву.

  Хромов також зазначив, що в цьому законопроєкті імплементовано багато найкращих європейських практик і політик архівної сфери, які вже працюють в Європейському Союзі.

  «Законопроєкт внесений на опрацювання в Міністерство юстиції і, за планами уряду, буде поданий на розгляд до Верховної Ради влітку 2021 року», – повідомив він.

  Хромов зауважив, що загалом Національний архівний фонд України на сьогодні нараховує 82,7 млн одиниць зберігання – це різні документи на різних носіях, більшою мірою, на паперових – і ми за цим критерієм є однією з найбільших в архівному плані країн Європи.

  «Державній архівній службі вдалося за рік суттєво зменшити або взагалі ліквідувати більшість кризових явищ, які існують у нашій сфері. А також створити передумови для подальшого всебічного розвитку архівної справи в Україні», – резюмував Голова Укрдержархіву, підбиваючи підсумки роботи відомства у 2020 році. 

  Зі статтею «Підсумки діяльності Укрдержархіву за 2020 рік. Публічний звіт Голови Державної архівної служби України» ви можете ознайомитися на сайті ІА Укрінформ.

  Відеозапис публічного звіту ви можете переглянути на сторінці ІА Укрінформу в YouTube-каналі.