• In English
 • День відкритих дверей у Центральному державному архіві зарубіжної україніки
  Опубліковано 22 лютого 2021 року о 09:00

  Цим заходом, приуроченим до 30-річчя незалежності України, ЦДАЗУ розпочав серію зустрічей із відомими і маловідомими українцями, які відіграли вагому роль у примноженні і збагаченні Національного архівного фонду документами зарубіжного українства та поверненні культурної спадщини на Батьківщину.

  17 лютого 2021 року у рамках Дня відкритих дверей в ЦДАЗУ відбулася зустріч із громадсько-політичним діячем, багаторічним Головою громадської спілки «Українська всесвітня координаційна рада» (УВКР), фондоутворювачем ЦДАЗУ Михайлом Ратушним. За його сприяння до архіву були передані документи, що висвітлюють багаторічну діяльність цієї організації, зокрема, матеріали про діяльність українських осередків у різних куточках світу.

  Пан Михайло ознайомив учасників зустрічі з історією створення УВКР, основними етапами діяльності та її очільникам, віддавши належне Д. Павличку та світлої пам’яті І. Драчу та М. Гориню. Він зробив унікальний екскурс в історію західної й східної гілок української діаспори та окреслив коло їхніх визначних діячів. Михайло Ярославович поділився особистими враженнями від подорожей до осередків громадських об’єднань українців в Росії, Казахстані й Аргентині, а також відповів на численні запитання присутніх. «Ми – різні, але ми єдині!», ‑ ці слова  М. Ратушного стали лейтмотивом виступу та своєрідним гаслом архівної імпрези, учасниками якої виступили всі присутні – колеги-архівісти, науковці, дипломати, представники преси.

  Надзвичайно цікавою була розповідь-доповнення про досвід спілкування з українською діаспорою в країнах Латинської Америки Надзвичайного і Повноважного Посланника, відомого українського поета і перекладача, С. Борщевського. Він нагадав присутнім про цьогорічний ювілей – 100-річчя визнання Аргентиною Української Держави, а також відзначив неоціненний внесок СКВУ (СКУ), УВКР у процеси визнання незалежності України на міжнародній арені.

  На увагу до особистого внеску у співпрацю ЦДАЗУ та УВКР М. Ратушний вручив директору ЦДАЗУ Ірині Мазі посвідчення Почесного члена громадської спілки «Українська всесвітня координаційна рада».

  Наприкінці зустрічі в.о. Голови Спілки архівістів України, директор УНДІАСД Олександр Гаранін вручив Михайлу Ратушному Почесну грамоту Спілки, якою його відзначено за активну громадянську позицію та значний особистий внесок у примноження й збагачення Національного архівного фонду документами українських організацій і визначних діячів діаспори.

  У рамках заходу, усі присутні мали можливість ознайомитись з експозицією «Українська всесвітня координаційна рада: українці світу – незалежній Україні», підготовлену колективом ЦДАЗУ.