• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  За ініціативи Укрдержархіву повернуто приміщення Державному архіву Дніпропетровської області
  Опубліковано 25 лютого 2021 року о 12:00

  Державна архівна служба України як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері архівної справи та діловодства посприяла у вирішенні питання переміщення Комунального закладу «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» з будівель Державного архіву Дніпропетровської області. Забезпечення держархіву площею 290 квадратних метрів дозволить розмістити близько 30 тисяч одиниць зберігання документів Національного архівного фонду.

  Це важлива подія для Державного архіву Дніпропетровської області, так як у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні, в ході якої передбачається ліквідація низки місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших установ, кількість документів, які підлягають передаванню на постійне зберігання до держархіву зростає.

  Наразі в сховищах держархіву зберігається понад 1,4 млн. документів Національного архівного фонду, що належать державі та перебувають під її охороною і понад 373 тис. справ з кадрових питань (особового складу), інших соціально значущих видів документів, що підтверджують законні права та інтереси громадян.