• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  У Державній архівній службі України відбулася щоквартальна нарада керівників установ державної системи страхового фонду документації
  Опубліковано 2 квітня 2021 року о 13:00

  2 квітня 2021 року відбулася щоквартальна нарада керівників установ державної системи СФД, у тому числі директорів регіональних центрів СФД, за участю заступника Голови Державної архівної служби України Лариси Левченко.

  На нараді обговорювалися:

  1) підсумки роботи установ державної системи страхового фонду документації за 1-й квартал 2021 року;

  2) заходи щодо удосконалення роботи з регіонами у сфері розроблення обласних (регіональних) програм створення СФД з метою мікрофільмування документації на об’єкти і споруди систем життєзабезпечення, транспортних зв’язків, об’єктів будівництва промислового і цивільного призначення, об’єктів культурної спадщини та унікальних документальних пам’яток, техногенно та екологічно небезпечних об’єктів регіонів, документація яких підлягає закладанню до обласних (регіональних) страхових фондів документації для використання у разі потреби для проведення будівельних (відбудовчих), аварійно-рятувальних та аварійно-відновлюваних робіт під час ліквідування надзвичайних ситуацій, а також для збереження інформації про культурні цінності;

  3) створення проєкту Стратегії розвитку державної системи СФД.

  За підсумками роботи регіональних центрів СФД у 1-му кварталі поточного року створено страховий фонд на 151,2 тис. аркушів формату А4 відповідної документації (за планом – 158 тис. арк.). Хоча планові показники недовиконано на 4%, що пояснюється ускладненнями роботи центрів в умовах карантинних обмежень, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року виготовлено на 3% копій більше.

  Державна архівна служба України провела аналіз ефективності розроблення та виконання обласних (регіональних) програм і, констатуючи подекуди відсутність або незадовільну роботу в регіонах щодо виконання таких програм, звернулася з листом до Міністерства юстиції України як головного органу в системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архівної справи і діловодства та створення і функціонування державної системи страхового фонду документації, у якому представила свої пропозиції щодо покращення процесу розроблення та затвердження місцевими органами влади програм створення СФД на наступні роки. Учасники наради також звернули увагу на необхідність створення аналогічних програм в укрупнених районах та територіальних громадах.

  Директор департаменту страхового фонду документації Державної архівної служби України Андрій Меленець доповів, що на сьогодні всі установи державної системи СФД вже надіслали до департаменту свої пропозиції до проєкту Стратегії розвитку державної системи СФД і може бути розпочато процес їх аналізу та узагальнення. Заступник Голови Державної архівної служби України Лариса Левченко запропонувала вивчити досвід розроблення таких Стратегій у провідних країнах світу. Учасники наради виклали свої думки щодо кількості та наповнення розділів Стратегії й дійшли висновку про важливість розроблення цього документа для розвитку державної системи СФД в Україні.