• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Принципи реформування архівної справи в науковій статті керівництва Укрдержархіву
  Опубліковано 9 квітня 2021 року о 13:19

  Наукове фахове видання «Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ» імені Е. О. Дідоренка оприлюднило статтю «Національні архівні інформаційні ресурси: правові засади реформування архівної справи» (автори – Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, заступниця Голови Укрдержархіву Лариса Левченко та професор Харківського національного університету будівництва та архітектури Лілія Попова).

  По суті це – новий погляд на еволюцію понять «інформаційні ресурси», «державні інформаційні ресурси», «державні електронні інформаційні ресурси», «національні інформаційні ресурси», а також «архівний документ», «архівний фонд», «Національний архівний фонд».

  Автори дослідження  аналізують чинне законодавство, вказують на те,  інформаційні ресурси можуть розглядатися, як сукупність архівних інформаційних ресурсів держави та нації і як виключно  інформаційні ресурси електронного характеру.

  У статті  акцентовано увагу на тому, що чинне українське архівне законодавство не повною мірою відповідає реаліям сьогодення та прогресу інформаційного простору. Тому автори дослідження пропонують розробити принципово новий законопроєкт «Про Національні архівні інформаційні ресурси, управління документацією та архівами» з фактичним конституюванням у правовому полі понять «архівний інформаційний ресурс» та «Національні архівні інформаційні ресурси», замість понять «архівні фонди» та «Національний архівний фонд».

  Детальніше про концептуальні підходи до цифровізації архівної справи і загалом її модернізації – за посиланням https://journal.lduvs.lg.ua/index.php/journal/article/view/1319/1196

  Запрошуємо до обговорення статті!