• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Архівісти долучаються до ініціативи викупу цінних документів
  Опубліковано 27 травня 2021 року о 12:17

  Днями начальник відділу звернень громадян Державного архіву Івано-Франківської області Андрій Сміжак за власні кошти викупив на аукціоні “Violity” та подарував для архіву документи періоду Австро-Угорської імперії та Польської Республіки.

  Серед подарованих документів: інвентарна книга (1802 р.), яка належала селянину Стаху Савчаку з с. Микуличин (тепер село Яремчанської міської ради Івано-Франківської області), чек підприємця Стефана Вальтера з м.Надвірна (12 червня 1913 рік) та оголошення про з’їзд інвалідів та вдів загиблих вояків у польсько-більшовицькій війні 1920 р. – датований 1930 роком.

  Подаровані документи Держархіву архіву Івано-Франківської області є унікальними, оскільки вперше згадують про невідомі події та дають змогу дослідникам історії збагатити та конкретизувати теми соціально-економічного життя мешканців гірських регіонів Галичини.

  Довідково. Ініціатива викупу цінних документів започаткована Головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим з метою поповнення Національного архівного фонду України та загального доступу широкому колу користувачів до культурних цінностей.