• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Анатолій Хромов: Анонсуємо онлайн – доступ до архівної кіноспадщини України
  Опубліковано 8 липня 2021 року о 15:07

  В форматі відеозвернення Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов поділився планами щодо забезпечення найближчим часом  онлайн – доступ до архівної аудіовізуальної спадщини України.

  Цей проєкт буде покликаний виправити недоліки роботи архівістів: «Мене жахає, що за 30 років незалежності покоління сучасних архівістів не спромоглися до сьогодні забезпечити вільний доступ до українського кіно та українського звуку. Ми виправимо цю ситуацію в найближчі місяці» – зазначив Анатолій Хромов у відеозверненні.

  У відео представлено уривок із хронікального «Кіножурналу» (1930 р.) виробництва ВУФКУ із колекції Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С.Пшеничного та фрагмент з оркестрової сюїти Георгія Свиридова “Час вперед!”. Відеофрагмент, взятий із твору, віднесеного до суспільного надбання відповідно до статті 30 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

  Введення в широкий доступ аудіовізуальної спадщини урізноманітнить форми наукових досліджень, освітніх програм та культурних надбань.

  Відео на Youtube-каналі

  Офіційний канал Youtube Державної архівної служби України