• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Відновлення співробітництва з Національним архівом Латвії
  Опубліковано 27 серпня 2021 року о 16:11

  27 серпня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов провів консультації з директором Національного архіву Латвії Марою Спруджею.

  У ході консультацій сторони досягли згоди щодо необхідності активізації міжвідомчого співробітництва у рамках Угоди про співробітництво між Державною архівною службою України та Національним архівом Латвійської Республіки від 21 квітня 2015 року. При цьому пріоритетними напрямками співпраці обидва керівника визнали організацію та проведення стажування українських та латиських архівістів з реставрації та оцифрування архівних документів, обмін копіями архівних документів та реалізацію спільних проєктів, у т. ч. із створення електронних баз даних.

  Одним з таких проєктів, за пропозицією Анатолія Хромова, може стати обмін інформацією та цифровими копіями документів про осіб української та латиської національностей, що зазнали репресій за часів колишнього Радянського союзу. Він також запропонував Марі Спруджа розглянути можливість долучитися до архівно-пошукового проєкту «Український мартиролог ХХ ст.», що реалізується Укрдержархівом.

  Директор Національного архіву Латвії відмітила схожість проблем, що виникають на сучасному етапі розвитку архівної справи в Україні та Латвії, а також акцентувала увагу на тому, що Державна архівна служба України зробила правильний акцент при підготовці законопроєкту у сфері архівної справи, об’єднавши всю інформацію, що підлягає збереженню у поняття «національні архівні інформаційні ресурси». Це дасть можливість архівістам забезпечити збереження для нащадків інформації, що утворюється на всіх видах носіїв, що є важливим в епоху стрімкого розвитку інформаційних технологій.

  Від латиської сторони участь у консультаціях взяли Інгуна Слайдіня, заступник директора Національного архіву Латвії, Гінтс Зелменіс, старший науковий співробітник, Рітварс Янсонс, член Сейму та секретар Парламенту в Міністерстві культури Латвії. Від української сторони, Тетяна Ємельянова, перший заступник Голови Державної архівної служби України, Юлія Прилепішева, начальник управління комунікацій Укрдержархіву, Ігор Кулик, директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті та Анна Ряба, працівник галузевого архіву.

  Делегація Національного архіву Латвії також відвідала Центральний державний історичний архів України, м. Київ та Центральний державний архів вищих органів влади та управління України.