• In English
 • В онлайн доступі вже 106 кінодокументів з архіву українського німого кіно
  Опубліковано 24 вересня 2021 року о 12:02

  Ще 6 кіноробіт в онлайн доступі на платформі започаткованого Державною архівною службою України проєкту «Архів українського німого кіно», а саме:

  Кінотиждень ВУФКУ № 31/74 ;

  Кіножурнал № 9/175 ;

  Кінотиждень ВУФКУ [№38/81] ;

  Кінотиждень ВУФКУ [№46/89] ;

  Кіножурнал № [66/161] ;

  Кіножурнал № [57/152] .

  Нові документи, що поповнили онлайн ресурс, охоплюють період 1928-1930 років. Кіножурнали тих часів Одеської кінофабрики Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ) розповідають, зокрема, про мітинг членів Союзу червоних фронтовиків у Берліні за участі голови ЦК Компартії Німеччини Е. Тельмана, будівництво Київської кінофабрики ВУФКУ,  виставку винаходів у Києві.

  В інших сюжетах – про незадовільний стан доріг і будівництво нових автошляхів, суботник у день єврейського релігійного свята «Рош-гашоно», збори гірників-криворіжців з нагоди прийняття соцзобов’язань, недільник на промисловому підприємстві тощо.

  Ознайомитися з архівом українського німого кіно https://www.youtube.com/playlist?list=PLaiKyJj77P4wlB1K_lrcNnMoetK8Ykxeh

  Довідково:

  14 вересня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов під час пресконференції в Укрінформі презентував онлайн-проєкт «Архів українського німого кіно», загальна кількість якого складатиме близько 189 кінодокументів.

  Новий проєкт орієнтований на дослідників різних сфер: науковців, кінематографістів, журналістів, а також на широке коло користувачів.