• In English
 • Журнал «Архіви України» з новим дизайном обкладинки
  Опубліковано 22 жовтня 2021 року о 12:16

  Третій цьогорічний випуск науково-практичного журналу «Архіви України» вже розміщено на вебсайті фахового видання вітчизняних архівістів.

  Як уже помітили наші читачі, відтепер часопис – з новим дизайном обкладинки. Державна архівна служба України вдячна за цю розробку випускникам Школи візуальних комунікацій, зокрема Олександрі Сімковській.
  Відкриває випуск добірка унікальних документів, приурочених знаковій події у нашій новітній історії – 30-й річниці відновлення незалежності України.

  У рубриці «Статті та повідомлення» оприлюднено цікаві дослідження відомих вчених-архівістів про сучасні соціальні мережі й архівні практики, концептуалізацію електронного архівознавства в контексті цифровізації українського суспільства.

  Рубрика «Огляди джерел та документальні нариси» містить, зокрема, документи про військово-політичну діяльність Симона Петлюри періоду Директорії УНР (з фондів Державного архіву Київської області), роботу Української Національної Ради (за документами Центрального державного архіву зарубіжної україніки), Азовський батальйонний архів (нерегламентована документація добровольчого підрозділу за травень-вересень 2014 року), інші публікації.

  У традиційному розділі «Публікація архівних документів» на читачів чекають цікаві розвідки про історію реставрації Софії Київської та політичну публіцистику Володимира Вернадського.

  Вшановуючи видатного актора, режисера і патріота України Богдана Ступку, журнал вміщує до його 80-річчя тематичний огляд аудіовізуальних документів, що зберігаються в Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г.С. Пшеничного.

  Редакційна колегія журналу висловлює щиру вдячність усім авторам статей і запрошує шановне архівне товариство до співпраці.

  При цьому звертаємо увагу науковців, працівників архівних установ, докторантів, аспірантів, здобувачів наукового ступеня, що науково-практичний журнал «Архіви України» включено до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б» за двома спеціальностями 029 «Соціальна комунікація» та 032 «Історичні науки».

  З вимогами до оформлення статей можна ознайомитися на вебсайті журналу.