• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Співробітництво з корпорацією FamilySearch International (США) розширюється
  Опубліковано 4 листопада 2021 року о 15:28

  Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 3–6 листопада 2021 року перебуває в м. Париж (Франція) з метою проведення консультацій з відповідальними менеджерами корпорації FamilySearch International (США) та участі у щорічній конференції RootsTech Connect, організатором якої є корпорація.

  Анатолієм Хромовим досягнуто домовленості з відповідальними менеджерами корпорації FamilySearch International (США) щодо розширення співробітництва з корпорацією, що сприятиме збільшенню кількості залучених до нього українських державних архівів, у фондах яких зберігаються документи генеалогічного характеру. Це також дозволить Укрдержархіву виконати План пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 276-р (крок 775 підпункт 19.1 пункту 19), кінцевою метою якого є забезпечення швидкого і зручного доступу до таких документів користувачів архівної інформації, а також надійного зберігання оригіналів цих документів як складової Національного архівного фонду України.

  Проєкти що реалізовуватимуться державними архівами України з корпорацією FamilySearch International (США) мають стати найбільшими за масштабом оцифрованих документів та залучених ресурсів, серед тих, що вже реалізовуються корпорацією в світі.

   

  Довідково: 2 червня 2020 року Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов підписав Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США), метою якого є оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру та створення фонду користування на такі документи.

  Станом на початок листопада 2021 року угоди про співробітництво з корпорацією укладено державними архівами Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Чернівецької, Чернігівської областей.