• In English
 • Новий вектор співробітництва з Інститутом досліджень тоталітарних режимів Чехії
  Опубліковано 19 листопада 2021 року о 11:59

  19 листопада 2021 року у Центральному державному архіві громадських об’єднань України у розвиток ініціативи очільника Укрдержархіву Анатолія Хромова і двосторонніх взаємовідносин, закріплених Договором про співробітництво між Державною архівною службою України, Інститутом досліджень тоталітарних режимів та Архівом справ держбезпеки Чеської Республіки, відбулася зустріч директора архіву Ольги Бажан, заступника директора Тамари Красавіної із співробітником Інституту дослідження тоталітарних режимів Чеської Республіки Адамом Граділеком та другим секретарем з політичних питань Посольства Чеської Республіки в Києві Томашем Павлічеком.

  Метою візиту стало обговорення шляхів співпраці у напрямку діджиталізації та оприлюднення інформації про репресованих осіб чеської та словацької національності.

  Довідково. 4 лютого 2020 року в Празі (Чеська Республіка) за участі міністрів закордонних справ України та Чеської Республіки вчинено Договір про співробітництво між Державною архівною службою України, Інститутом досліджень тоталітарних режимів та Архівом справ держбезпеки Чеської Республіки. Від української сторони Договір підписав Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, від чеської сторони – директор Інституту досліджень тоталітарних режимів Чеської Республіки Зденєк Газдра, директор Архіву справ держбезпеки Чеської Республіки Свєтлана Птачнікова.

  З Інститутом досліджень тоталітарних режимів Чехії успішно співпрацює Державний архів Закарпатської області у напрямку оцифрування архівних документів про біженців з Чехословаччини у 1939–1941 роках.