• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Мартиролог жертв Голодомору на платформі «Зерна правди»
  Опубліковано 26 листопада 2021 року о 09:00

  Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов взяв участь у презентації краундфандингової платформи «Зерна правди», що відбулася 25 листопада 2021 року на вул. Хрещатик, 34.

  У рамках проєкту було оцифровано 19 томів Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років, це інформація про понад 805 тисяч імен жертв Голодомору-геноциду, з якою можна ознайомитися в смартфоні, ноутбуці, або просто неба, прогулюючись по Хрещатику. Пошук можливий за прізвищем або населеним пунктом, віднайти можна інформацію про рід занять та причину смерті жертв Голодомору.

  В основі проєкту вшанування пам’яті кожної з мільйонів жертв Голодомору, кожна зернина є персональною і відриває інформацію про причини смерті, яка за словами Анатолія Хромова була заборонена і сьогодні реалізація такого проєкту відкриває суспільству реальну історію, яка фальшувалася за радянських часів. Гортаючи архівні документи, відмітив Голова Державної архівної служби України, дізнаєшся про реальні масштаби трагедії українського народу 1932–1933 років.

  Мартиролог жертв Голодомору народного реєстру «Зерна правди» буде доповнюватися, кожен може внести інформацію про своїх родичів, які стали жертвами цієї трагедії, до реєстру онлайн. Для цього команда проєкту запрошує заповнити Облікову картку жертви Голодомору.

  Усі бажаючи також можуть долучитися до відкриття «Зерен правди» зробивши благодійний внесок, який буде використано для формування експозиції майбутнього музею Голодомору-геноциду, вже зібрано 8 053 225 гривень.