• In English
 • Анонс
  Презентація онлайн-доступу до архівних документів репресивних органів у Криму
  Опубліковано 8 грудня 2021 року о 14:00

  10 грудня 2021 року о 12.30 за участі Голови Державної архівної служби України Анатолія ХРОМОВА в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться презентація онлайн-доступу до архівних документів репресивних органів та жертв комуністичного тоталітарного режиму в Криму в 1920-х – на початку 1940-х років.

  Детальніше. Йдеться про цифрові копії документів із 25 справ (понад 3000 аркушів) з фонду 6 (Р) «Фонд кримінальних справ. Припинений» Галузевого державного архіву Служби безпеки України, доступ до яких за згоди архіву, який долучився до інформаційного проєкту, забезпечуватиметься шляхом їх розміщення в спеціальній рубриці «Архіви Криму» офіційного вебпорталу Укрдержархіву.

  Протоколи засідань президії, малої та великої колегії Кримської обласної, президій Севастопольської та Феодосійської ЧК, виписки з засідань колегій, постанови за 1921–1923 роки, протоколи засідань Трійки/Судової Трійки НКВС Криму за 1937 р., документи про виконання приговорів судових органів, трійки ПП ОГПУ Криму (справи 61–66) містять інформацію про засуджених, мешканців Криму, їх національність (серед них є татари), рід занять, частково про родину, причини арешту та звинувачення у скоєні злочинів, засудження, розстріл або подальшу долю. Серед документів справ 61–66 є фото арештованих.

  Це – перший етап започаткованого Укрдержархівом проєкту, що поповнюватиметься документами з фондів Галузевого державного архіву Служби безпеки України – буде оцифровано ще 81 справу (19815 аркушів).

  Тривалість заходу – 1 година.

  Для участі в презентації запрошені представники Служби безпеки України.