• In English
 • Підписано Угоду про співробітництво з Державним архівом Республіки Хорватія
  Опубліковано 8 грудня 2021 року о 14:28

  8 грудня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов взяв участь у 2-му засіданні Спільної комісії з питань економічного співробітництва між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія, яке відбулося в м. Києві.

  По завершенню пленарного засідання Комісії відбулося підписання двосторонніх документів, серед яких Угода про співробітництво між Державною архівною службою України та Державним архівом Республіки Хорватія. Від української сторони Угоду підписано Анатолієм Хромовим, від хорватської – директором Державного архіву Республіки Хорватія Дінко Чутура.

  Обидва очільники державних архівних служб України та Республіки Хорватія мали можливість обговорити питання реалізації вчиненої Угоди, метою якої є посилення двостороннього співробітництва у сфері архівної справи, налагодження та розвиток взаємовигідного та конструктивного діалогу між архівними установами України та Республіки Хорватія.

  Відповідно до Угоди Сторони забезпечуватимуть рівні права доступу українських та хорватських дослідників до архівних документів, реалізовуватимуть спільні архівно-гуманітарні проєкти, здійснюватимуть обмін цифровими копіями архівних документів з національної історії України та Республіки Хорватія, що зберігаються в архівосховищах обох держав.

  Серед пріоритетів двостороннього співробітництва обмін досвідом та організація стажування працівників архівних установ обох держав в режимі офлайн та онлайн, підготовка спільних документальних публікації та довідкових видань, виставкових проєктів. Не залишиться поза увагою і питання налагодження комунікацій з українською діаспорою в Республіці Хорватія.