• In English
 • Презентовано онлайн доступ до архівних документів репресивних органів та жертв комуністичного тоталітарного режиму в Криму
  Опубліковано 10 грудня 2021 року о 19:19

  Сьогодні в Укрінформі очільником Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим було презентовано онлайн доступ до 30 справ архівних документів репресивних органів та жертв комуністичного тоталітарного режиму в Криму в 1920-х – на початку 1940-х років з фонду 6 (Р) «Фонд кримінальних справ. Припинений» Галузевого державного архіву Служби безпеки України.

  Анатолій Хромов, презентуючи новий сегмент електронного ресурсу «Архіви України», розміщений на офіційному вебпорталі Укрдержархіву, зазначив, що Україна є лідером серед архівних служб інших держав в доступі до документів репресивних органів тоталітарного комуністичного режиму. Він відмітив, що показником розвинутої держави є забезпечення всебічного доступу до архівної ретроспективної інформації. Голова Державної архівної служби зауважив, що інформація буде цікавою насамперед для мешканців АР Крим, для відновлення прав кримців – родичів жертв репресій тоталітарного режиму в ХХ столітті.

  Про роботу в напрямку оцифрування документів Галузевого архіву Служби безпеки України та зміст документів, що презентуються, поінформували т.в.о. директора архіву Віталій Литвиненко та науковий співробітник архіву В’ячеслав Василенко.

  Доброю традицією стала участь у заході молоді, а саме студентів Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, що навчаються за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».
  Це – перший етап започаткованого Укрдержархівом проєкту, що поповнюватиметься документами з фондів Галузевого державного архіву Служби безпеки України – буде оцифровано ще 76 справ (близько 19 тис. аркушів), а це тисячі імен репресованих та їхніх фото, протоколи засідань органів НКВС Криму за 1920–1940 роки та виконання вироків.

  З презентацією можна ознайомитися за посиланням.

  Посилання на ресурс.