• In English
 • Державна архівна служба України
  Офіційний вебпортал органу виконавчої влади

  Портал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції
  надсилати на [email protected]
  Унікальні кінодокументи 1928-1929 років поповнили онлайн-архів українського німого кіно
  Опубліковано 17 грудня 2021 року о 13:01

  Онлайн-ресурс «Українське німе кіно», започаткований Державною архівною службою України, поповнився новими кіножурналами, а саме:

  Кінотиждень ВУФКУ №52/95, кіножурнал
  Кінотиждень ВУФКУ, кіножурнал
  Кінотиждень №7/102, кіножурнал
  Кінотиждень ВУФКУ [№34], кіножурнал
  Кінотиждень ВУФКУ [№9/52], кіножурнал
  Кіножурнал №[35/130]

  Документальні сюжети Одеської кінофабрики Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ) розповідають про збирання брухту і переплавлення його на металургійному заводі, новозбудовані корпуси гребінно-прядильної фабрики, виробничі процеси на Київському заводі “Укркабель”, деревообробній фабриці імені В. Боженка, роботу судоремонтників, приїзд в Одесу французького письменника А. Барбюса і його відвідування кінофабрики ВУФКУ, бібліотеки суднобудівного заводу, мітинг з нагоди укладання угоди про соцзмагання на кращу українізацію округів між Мелітополем і Запоріжжям, а також про інші події 1928 та 1929 років.

  Ознайомитися з архівом українського німого кіно

  Довідково.
  14 вересня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов під час пресконференції в Укрінформі презентував онлайн-проєкт «Архів українського німого кіно», загальна кількість якого складатиме 189 кінодокументів. Новий проєкт орієнтований на дослідників різних сфер: науковців, кінематографістів, журналістів, а також на широке коло користувачів.