• In English
 • У базі даних «Український мартиролог XX ст.» інформація про 78 734 жертви репресій
  Опубліковано 30 грудня 2021 року о 13:18

  Триває наповнення бази даних «Український мартиролог XX ст.»

  Відсьогодні додано картки ще про 1400 жертв репресій в Україні, у тому числі 164 фотодокументи.

  Базу даних зазначеного ресурсу поповнено інформацією державних архівів Львівської, Кіровоградської, Сумської, Харківської, Волинської та Одеської областей, яка опрацьована фахівцями Центрального державного електронного архіву України.

  До речі, Державний архів Волинської області завершив роботу з наповнення цього ресурсу інформацією з архівно-слідчих справ.

  Отож, станом на 30 грудня 2021 року в базі даних «Український мартиролог ХХ ст.» доступна інформація про 78734 репресовані особи.

  Ознайомитися з даними

  Довідково. «Український мартиролог ХХ ст.» – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України та містить стислу інформацію про жертви репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали.
  Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 6 листопада 2020 року під час пресконференції в Укрінформі.